IBU ponownie ze wsparciem MKOl

Międzynarodowa Federacja Biathlonowa (IBU) po przerwie spowodowanej aferą dopingową i korupcyjną ponownie jest finansowana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Płatności zostały zwolnione w piątek, po spotkaniu prezydenta MKOl Thomasa Bacha z nowym prezesem IBU Olle Dahlinem.

W czerwcu, ze względu na skandal dopingowy i korupcyjny związany z rosyjskimi biathlonistami MKOl wstrzymał wszelkie darowizny na rzecz IBU, które zostało zobligowane do wyboru nowego prezesa i zreformowania procedur dopingowych. Dodatkowo IBU musiało zdać sprawozdanie z metod badania rosyjskich przypadków dopingu (Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Jako, iż siedzibą IBU jest Salzburg, austriacka prokuratura gospodarcza i korupcyjna prowadzi dochodzenie ws. dwunastu osób i dwóch oskarżonych o korupcję. Przede wszystkim pod lupą są przypadki z PŚ w 2017 w Hochfilzen w Austrii, ale oskarżenia o korupcję sięgają 2012 r. Austriacka policja informowała, że prowadzi dochodzenie w sprawie korupcji sięgającej nawet 2,3 mln norweskich koron. Łapówkę mieliby wręczyć Rosjanie a w efekcie ukryte miało zostać 65 przypadków dopingu ich sportowców.

65 próbek dopingowych rosyjskich zawodników zostało zabezpieczonych. Dodatkowo wykryto, iż na rzecz  przyznania organizacji zawodów PŚ miejscowości Tiumeń w 2021 roku we wrześniu 2016 zostały złożone “łapówki”.

źródło: laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.