Stefan Horngacher : Problem Ziobry jest złożony

 Od ogłoszenia nazwisk, które znalazły się w kadrze A reprezentacji Polski skoczków narciarskich na najbliższy sezon eksperci zastanawiali się, czemu Krzysztof Miętus został w niej umieszczony zamiast będącego w niej wcześniej Jana Ziobry. Trener naszej drużyny, Stefan Horngacher po dwóch miesiącach od ogłoszenia tej decyzji zdecydował się wreszcie ją skomentować.

 Nietrudno było zgadnąć, że za decyzją Austriaka stoi coś większego, z góry założone działanie. I tak rzeczywiście dzisiaj to argumentuje – Jan Ziobro nadal jest dla mnie członkiem kadry A. Ale chciałbym go takim ruchem zmotywować do cięższej pracy, wywrzeć na nim trochę presji – mówi Horngacher. Samo przesunięcie ma także mieć wpływ na kadrę B, w której Ziobro ma być liderem i wzorem. Polak jest brakującym ogniwem tego segmentu podzespołów z zeszłej zimy – klasowym zawodnikiem, który pociągnie za sobą resztę. Pierwsze trzy zgrupowania będą jednak wspólne.

 Zamiast Ziobry do kadry A wdarł się Krzysztof Miętus, niepunktujący w zawodach Pucharu Świata od 3 lat. W zeszłym sezonie również zawiódł nie zdobywając chociaż jednego “oczka” w Pucharze Kontynentalnym. Dla niego awans do wyższej rangą kadry może być motywacją do wykorzystania być może ostatniej takiej szansy w karierze. Stefan Horngacher ocenia jego możliwości wysoko – Robi postępy, wciąż się poprawia. Widać, że ma spory potencjał, ale musi jeszcze dużo nad sobą przepracować – ocenia trener naszych zawodników.

Źródło : sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.