fot. Janis Blaus via flickr.com

Szesnastokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata Henrik Kristoffersen wraca powoli do zdrowia po tym, jak doznał urazy dużego palca u nogi.

W przyszłym tygodniu Norweg prawdopodobnie wróci do normalnych treningów. Kristoffersen złamał kilka tygodniu temu duży palec u nogi. Jeśli nie będzie odczuwał bólu, to przygotowania wrócą na normalny tor. Chociaż dwukrotny medalista olimpijski musiał też zmniejszyć obciążenia treningowe, to czuje się w dobrej formie. Teraz planuje już swoje starty w zawodach Pucharu Świata. Hernik chce walczyć o wysokie pozycje w Super-G, bo celem jest kryształowa kula w klasyfikacji generalnej.

– W nadchodzącym sezonie planuje wystartować w Bańsku, Kvitfjell i oczywiście w Are – przyznał Henrik Kristoffersen. Norweg zapowiedział też, że nie wybiera się raczej do Beaver Creek. – Z niecierpliwością czekam już na pierwsze zawody, chociaż pewnie będę na początku mocno zestresowany – mówił. – Myślę jednak, że mogę punktować na stokach bardziej technicznych niż takich szalonych – zakończył.

Źródło: skiweltcup.tv

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.