Henrik Kristoffersen wraca do zdrowia

fot. Janis Blaus via flickr.com

fot. Janis Blaus via flickr.com

Szesnastokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata Henrik Kristoffersen wraca powoli do zdrowia po tym, jak doznał urazy dużego palca u nogi.

W przyszłym tygodniu Norweg prawdopodobnie wróci do normalnych treningów. Kristoffersen złamał kilka tygodniu temu duży palec u nogi. Jeśli nie będzie odczuwał bólu, to przygotowania wrócą na normalny tor. Chociaż dwukrotny medalista olimpijski musiał też zmniejszyć obciążenia treningowe, to czuje się w dobrej formie. Teraz planuje już swoje starty w zawodach Pucharu Świata. Hernik chce walczyć o wysokie pozycje w Super-G, bo celem jest kryształowa kula w klasyfikacji generalnej.

– W nadchodzącym sezonie planuje wystartować w Bańsku, Kvitfjell i oczywiście w Are – przyznał Henrik Kristoffersen. Norweg zapowiedział też, że nie wybiera się raczej do Beaver Creek. – Z niecierpliwością czekam już na pierwsze zawody, chociaż pewnie będę na początku mocno zestresowany – mówił. – Myślę jednak, że mogę punktować na stokach bardziej technicznych niż takich szalonych – zakończył.

Źródło: skiweltcup.tv

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.