Heidi Weng: Niektóre rzeczy robię lepiej niż robiłam wcześniej

fot: http://bilde.kk.no

fot: http://bilde.kk.no
fot: http://bilde.kk.no

Heidi Weng ma za sobą bardzo udany sezon 2015/2016. Norweska biegaczka zakończyła zmagania w Pucharze Świata na trzeciej pozycji i aż dwadzieścia jeden razy stawała na podium zawodów pucharowych. 25-latka wie jednak, że stać ją na więcej.

Heidi Weng sezon 2015/2016 zakończył ze świetnymi wynikami, ale w trakcie pięciomiesięcznej walki na trasach biegowych całego świata Norweżka zmagała się z różnymi problemami, także tymi natury osobistej. Dwukrotna mistrzyni świata zastanawiała się nawet nad rezygnacją z Tour de Ski, bowiem nie czuła się dobrze podczas rywalizacji z innymi biegaczkami. Kolejne starty rozwiały jednak wątpliwości Weng i sprawiły, że do samego końca miała ona szansę na zajęcie drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Norweżka sezon letni chce spożytkować na jak najlepsze przygotowania do rywalizacji na śniegu. Od kilku tygodni ciężko trenuje, aby zagrozić wielkiej faworytce – Therese Johaug. 25-latka dostrzega w swojej postawie wiele pozytywnych aspektów. – Czuję, że wiele rzeczy robię lepiej niż robiłam do tej pory. Teraz okazało się, że popełniałam błędy techniczne, więc jest mi łatwiej je naprawić. Trenuje mi się znacznie lepiej niż wcześniej – mówiła Weng.

Roar Hjelmeset, trener norweskiej kadry uważa, że kluczem do zwycięstw jest zmiana nastawienia u 25-letniej biegaczki. – Nawet jeśli ktoś jest dobrym biegaczem i dobrze spisuje się na treningach, to nie zawsze jest w stanie uwierzyć w to, że może zwyciężyć. Heidi jest silniejsza niż rok temu i zrobiła spory krok do przodu – mówił Norweg o swojej podopiecznej.

Weng wierzy w to, że uda jej się pokonać Therese Johaug. Zapytana o to czy jest w stanie nawiązać walkę z bardziej doświadczoną rodaczką odpowiedziała z uśmiechem. – Mam nadzieję, że ona nie wygra wszystkiego, bo wtedy biegi narciarskie staną się nudne.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.