Hat-trick Justyny Kowalczyk w Kazachstanie

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk wygrała sprint techniką klasyczną podczas zawodów Almaty Soldier Hollow, które odbywają się w Kazachstanie. Polka odniosła tym samym trzecie z rzędu zwycięstwo w tej imprezie, bowiem we wtorek i w środę była bezkonkurencyjna na dystansach 5 kilometrów stylem klasycznym i 10 kilometrów łyżwą.

Zawody Almaty Solider Hollow to ostatni sprawdzian formy dla Justyny Kowalczyk przed igrzyskami olimpijskimi. Polka pojechała do Kazachstanu bezpośrednio po Pucharze Świata w Planicy, który odbywał się w dniach 20-21 stycznia. Celem tej wyprawy był obóz szkoleniowy połączony z aklimatyzacją (w Ałmatach jest 6 godzin do przodu względem Polski – przyp. red.) i starty w trzech biegach kontrolnych.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej w Kazachstanie nie miała sobie równych. We wtorek wygrała bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym, w środę triumfowała na dwukrotnie dłuższym dystansie łyżwą, a dziś była bezkonkurencyjna w sprincie techniką klasyczną. Reprezentantka Polski uda się teraz z Kazachstanu bezpośrednio do Pjongczang, gdzie złoży ślubowanie olimpijskie.

Pierwszy start biegaczek zaplanowano na 10 lutego. Będzie to bieg łączony 7,5 + 7,5 kilometra, w którym Polka planuje wystartować.

Źródło: informacja własna, Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.