Gwiazdy kombinacji norweskiej odchodzą

fot. Ski-Nordique

fot. Ski-Nordique

Do końca tego sezonu w kombinacji norweskiej zostały tylko zawody Pucharu Świata w Schonach. Obecny sezon zakończył cykl olimpijski. Oznacza to, że z karierą sportową pożegnało się wielu doświadczonych i wybitnych kombinatorów norweskich.

Igrzyska olimpijskie były bodźcem do wielkiego powrotu Jasona Lamy Chappuisa. Legendarny francuski kombinator w powrocie na jeden sezon nie nawiązał do sukcesów sprzed lat. Mistrz olimpijski z Vancouver i zdobywca 3 Kryształowych Kul powrócił, aby wystartować na igrzyskach olimpijskich. W Pjongczangu zajął 30. i 31. miejsce w zawodach indywidualnych oraz był piąty wspólnie z kolegami w zawodach drużynowych. Chappuis zakończył karierę niedzielnymi zmaganiami w Klingenthal, gdzie zajął 30. miejsce. Teraz jeden z najlepszych kombinatorów norweskich w historii całkowicie poświęci się nowej pracy. Będzie to profesja pilota linii lotniczych Air France.

Niedługo przed Lamym Chappuisem na światowych arenach kombinacji norweskiej panował Hannu Manninen. Fin zdobył aż 4 Kryształowe Kule z rzędu, w sezonach od 2003/04 do 2006/07. Manninen do kombinacji powrócił już w tamtym sezonie na mistrzostwa świata w Lahti. Kolejnym celem fińskiej legendy kombinacji był start na igrzyskach olimpijskich.

W Oslo swoją 12-letnią karierę zakończył zwycięzca 7 zawodów Pucharu Świata – Mikko Kokslien. Na koniec zawodów w stolicy Norwegii Kokslien rundą honorową pożegnał się z norweskimi kibicami. Karierę zakończył również 31-letni Bryan Fletcher. Amerykanin przez wiele lat zadziwiał wszystkich swoją fenomenalną dyspozycją biegową.

Zakończenie sportowej kariery w Klingenthal ogłosił Bjoern Kircheisen. Niemiec co prawda, pojawi się jeszcze na finale Pucharu Świata w Schonach. Kircheisen urodził się i mieszka niedaleko Klingenthal, dokąd przybyło wielu jego kibiców. Niemiecki zawodnik to rekordzista w liczbie startów w zawodach Pucharu Świata. Bjoern Kircheisen startował w pucharowych zawodach aż 281 razy. Niemiec nie zamyka w swoim życiu rozdziału o nazwie kombinacja norweska. Ma on zamiar rozpocząć karierę trenerską.

źródło: fis-ski.com

1 thought on “Gwiazdy kombinacji norweskiej odchodzą

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.