DSC_0841-Copy

Wczoraj wieczorem, w prywatnej klinice Hochrum operacje zerwanych więzadeł przeszedł Gregor Schlierenzauer. Według austriackich mediów, skoczka czeka około ośmiomiesięczna przerwa od treningów. 

Dwa tygodnie temu podczas urlopu w Kanadzie, Gregor Schlierenzauer zerwał przednie więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Jak informują austriackie portale, Tyrolczyk został wczoraj wieczorem poddany operacji, która zakończyła się sukcesem. Schlierenzauer klinikę powinien opuścić w piątek. Również na ten dzień zaplanowana została konferencja prasowa, na której 53 – krotny triumfator konkursów Pucharu Świata zapewne poda ostateczną decyzje o kontynuowaniu kariery skoczka narciarskiego oraz przekaże informacje o swoim stanie zdrowia, a także o planach na najbliższe miesiące. Media w Austrii spekulują, że Gregor Schlierenzauer nie będzie mógł trenować przez około osiem miesięcy.

Jest to już druga tego typu kontuzja Schlierenzauera w jego karierze. Kilka lat temu podczas testu nart na skoczni w Ramsau, również zerwał więzadła krzyżowe. Po kontuzji wrócił do Pucharu Świata i zdobył w Oslo złoty medal Mistrzostw Świata na skoczni dużej. Sam zawodnik na swoim blogu napisał, że nie stała się wielka tragedia ale nic nie będzie przyspieszał i wróci kiedy będzie w pełni sił.

Źródło: tt.com/sportnet.at/krone.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.