Goran Janus nowym szkoleniowcem słoweńskich kombinatorów

Goran Janus dostał nowe zadanie od Słoweńskiego Związku Narciarskiego. Uznawany za jednego z najlepszych trenerów skoków w historii tego kraju, zajmie się teraz trenowanie kombinatorów norweskich. Celem będzie jak najlepsze przygotowanie kadry do mistrzostw świata w Planicy 2023.

Słoweński Związek Narciarski rozpoczyna przygotowania swoich sportowców do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym – Planica 2023. Gospodarze będą chcieli przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony w walce o medale, dlatego już podjęto pierwsze kroki w kierunku rozwoju dyscyplin klasycznych. Pierwszym krokiem jest zatrudnienie Gorana Janusa na stanowisku głównego trenera kadry narodowej kombinatorów norweskich. Jego zadaniem będzie stworzenie systemu, dzięki któremu kombinatorzy będą osiągali wyższe miejsca. – To młody zespół, czeka nas sporo pracy – przyznał Janus.

Mitja Oranič, który był głównym trenerem w minionym sezonie, przeniesie się do kadry B skoków i będzie pracował z Igorem Medvedwem, a asystentami  Janusa będą Gašper Berloti i Anže Obrez. Goran rozpoczął już pracę w nowej roli. Składy kadr powinniśmy poznać do końca maja. – To dla mnie duże wyzwanie – powiedział.

Źródło: Siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.