Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Natalie Geisenberger jest liderką po pierwszym dniu rywalizacji w saneczkarskich jedynkach kobiet. W drugim przejeździe upadek zaliczyła prowadząca po pierwszym ślizgu Julia Taubitz. Klaudia Domaradzka zajmuje 24. miejsce.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Pierwszego dnia rywalizacji kobiet odbyły się dwa ślizgi. W pierwszym najlepszy wynik (58,345) uzyskała Julia Taubitz. Niemki zdominowały zmagania. Druga była broniąca tytułu Natalie Geisenberger ze stratą 57 tysięcznych. Na czwartym miejscu plasowała się Anna Berreiter, która miała 180 tysięcznych straty do liderki i zaledwie dwie tysięczne do trzeciej Lisy Schulte z Austrii. Klaudia Domaradzka zajmowała 25. miejsce. Z walki o czołowe pozycji wypadły Jekaterina Katnikowa, która nie ukończyła przejazdu oraz Madeleine Egle, która po wywrotce wróciła na sanki i była 17.

Wydarzeniem drugiego ślizgu był upadek Julii Taubitz. Liderka po pierwszej części zawodów dojechała do mety, ale spadła aż na 14. miejsce i straciła szanse na medal. Tym samym prowadzenie objęła Natalie Geisenberger. Po dwóch przejazdach ma ona 208 tysięcznych przewagi nad Anną Berreiter i 591 tysięcznych nad Tatjaną Iwanową. Klaudia Domaradzka oddała drugi poprawny ślizg i awansowała na 24. miejsce.

Wyniki

źródło: informacja własna