Fritz Dopfer kontuzjowany, konieczna przerwa od nart

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY

Niemiecki alpejczyk Fritz Dopfer został zmuszony do przerwania treningów na lodowcu w Zermatt. Powodem jest kontuzja pachwiny, przez która nieco komplikuje Niemcowi przygotowania do nowego sezonu zimowego.

Dla 31-letniego Dopfera ubiegły sezon nie należał do udanych. Z pewnością przyczyniła się do tego również kontuzja, której doznał on w listopadzie 2016 roku. Po złamaniu nogi niemiecki zawodnik dość długo dochodził do optymalnej sprawności i tylko dwukrotnie uplasował się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata 2017/2018. Niestety przygotowania do sezonu 2018/2019 nie przebiegają bezproblemowo, gdyż Dopferowi dokucza kontuzja mięśnia przywodziciela. Uraz ten nie wymaga na szczęście interwencji chirurgicznej, a niemiecki alpejczyk, mający także austriackie korzenie, poddawany jest obecnie leczeniu zachowawczemu. Dopfer nie musi jednak całkowicie zrezygnować z treningów. Może on pozwolić sobie na bieganie czy jazdę na rowerze. Wykluczona jest jednak jazda na nartach. Nie wiadomo jeszcze kiedy Niemiec będzie mógł wrócić do normalnego cyklu treningowego.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 2018/2019 odbędą się w Sölden 27 października. Jednym z ważniejszych wydarzeń przyszłej zimy będą Mistrzostwa Świata, których gospodarzem jest szwedzki ośrodek narciarski Åre. Dopfer w swojej karierze zdobył już jeden indywidualny medal mistrzostw – w 2015 roku w Schladming wywalczył srebro w slalomie. W kolejnych MŚ w Sankt Moritz w 2017 roku nie wystąpił z powodu kontuzji.

Źródło: krone.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.