Frida Karlsson wycofuje się z Tour de Ski

fot: M. Rudzińska

Szwedzkie media poinformowały, iż z Tour de Ski przed ostatnimi dwoma etapami wycofuje się Frida Karlsson. – Aby nie ryzykować reszty sezonu, najmądrzejszą decyzją jest wycofanie się – napisał w oświadczeniu menadżer reprezentacji Anders Byström.

fot: M. Rudzińska

Niestety, złe wieści płyną do nas z obozu reprezentacji Szwecji przed ostatnimi dwoma etapami tegorocznej edycji Tour de Ski. Z rywalizacji bowiem wycofuje się Frida Karlsson. Mimo że 21-letnia biegaczka zajmuje wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji przed sprintem i wspinaczką pod Alpe Cermis, to jednak nie wszystko układało się do tej pory po jej myśli. To co w głównej mierze wybiło Fridę z rytmu to kontuzja, do której doszło w pokoju hotelowym.

Wyniki na pewno nie były dla niej satysfakcjonujące. W ostatnich trzech startach Karlsson zajmowała odpowiednio dziewiąte, trzynaste i jedenaste miejsce. – Nie miałam w ogóle mocy w nogach. Nie wiem, co się teraz wydarzy. Tour nie jest najważniejszym celem w tym sezonie, więc jeszcze zobaczymy – mówiła trzy dni temu w rozmowie ze szwedzkimi mediami. Wątpliwość co do kontynuowania touru potwierdziła wczoraj, kiedy to czuła duży zawód po kolejnym wyścigu ukończonym poza czołową dziesiątką.

Dziennikarze i eksperci w Szwecji byli niemalże pewni, że słowa sugerujące wycofania się z touru padają z ust Fridy tylko i wyłącznie pod wpływem niezadowolenia i frustracji. Okazuje się jednak, że Karlsson faktycznie zdecydowała się pożegnać z rywalizacji tuż przed dwoma ostatnimi etapami. – Obecnie nie może sobie wyobrazić sprawiedliwości i aby nie ryzykować reszty sezonu, najmądrzejszą decyzją jest wycofanie się. Frida podjęła decyzję wspólnie z zespołem lekarskim i trenerskim – napisał w oświadczeniu menadżer reprezentacji Anders Byström

Źródło: svt.se