Francesco De Fabiani i Alex Harvey nawiązali współpracę z firmą Salomon

0

fot: feelgrafix.com

fot: feelgrafix.com
fot: feelgrafix.com

Francesco De Fabiani i Alex Harvey będą od przyszłego sezonu korzystać z nart, butów i wiązań firmy Salomon. Obaj biegacze pochwalili się nowym sprzętem na portalach społecznościowych.

De Fabiani to jeden z najbardziej utytułowanych i utalentowanych zawodników młodego pokolenia w biegach narciarskich. Włoch w Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 2013/2014, a już rok później mógł świętować swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, gdy wygrał w Lahti bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym. Biegacz z Aosty we Włoszech ma na swoim koncie także dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata U-23 w latach 2014/2015 i 2015/2016. Od przyszłego sezonu Francesco De Fabiani będzie współpracował z francuską firmą produkującą sprzęt sportowy. – Jestem szczęśliwy, że będę kontynuował swoją drogę do igrzysk olimpijskich w Pjongczang z firmą Salomon Sports – napisał biegacz z Półwyspu Apenińskiego na twitterze.

Drugim biegaczem, który potwierdził swoją współpracę z firmą Salomon jest Kanadyjczyk Alex Harvey. Mistrz świata z 2011 roku w sprincie drużynowym także podpisał kontrakt z francuskim dostawcą sprzętu sportowego i teraz ma już pełen pakiet. Do tej pory biegacz z Kraju Klonowego Liścia otrzymywał buty, teraz do jego wyposażenia dołączą także narty. – Cieszę się, że od dnia dzisiejszego będę mógł ścigać się na nartach od firmy Salomon – napisał Harvey na jednym z portali społecznościowych.

Źródło: xc-ski.de, Twitter, Instagram

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.