Forum Nordicum: Kamil Stoch i Dario Cologna Królami Nart

Kamil Stoch po raz drugi w swojej karierze zyskał uznanie dziennikarzy zrzeszonych w Forum Nordium i zyskał tytuł Króla Nart minionego sezonu – dowiedział się portal Sportsinwinter.pl

Tegoroczne głosowanie na najlepszego zawodnika w narciarstwie klasycznym było raczej formalnością. Tytuł Króla Nart za sezon 2017/2018 otrzymał Kamil Stoch. Nie obyło się jednak bez niespodzianek, bowiem dziennikarze zrzeszeni w Forum Nordicum postanowili przyznać ten tytuł także innemu zawodnikowi. Został nim Dario Cologna. Szwajcar w Pjongczangu sięgnął po swój czwarty złoty medal igrzysk olimpijskich a sezon Pucharu Świata zakończył na drugim miejscu. Stoch obronił z kolei tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni, wygrał Turniej Czterech Skoczni z czterema wiktoriami konkursowymi oraz sięgnął po drugą kryształową kulę za klasyfikację generalną. Obaj zawodnicy osobiście odebrali nagrody podczas corocznego zjazdu Forum Nordcium, który tym razem odbywa się w Seefeld.

W przeszłości wyróżnienia Forum Nordicum otrzymywał także Adam Małysz. Niebawem poznamy również najlepszego zawodnika, bądź zawodniczkę w biathlonie.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.