FIS zadowolony ze sprzedaży biletów na MŚ w Lahti

0

fot. lahti2017.fi

fot. lahti2017.fi
fot. lahti2017.fi

Międzynarodowa Federacja Narciarska jest zadowolona z ustaleń dotyczących przyszłorocznych MŚ w Lahti. Do mistrzostw zostało 121 dni, a przygotowania wkraczają już w końcową fazę w zakresie obiektów sportowych i samej imprezy. Sprzedaż biletów jest wysoka.

W Lahti w ostatni czwartek i piątek dokonano szczegółowych ustaleń dotyczących kolejnych lat mistrzostw. Na spotkaniu obecni byli urzędnicy FIS wraz z posiadaczami praw handlowych i przedstawicieli miast (gospodarzy)  mistrzostw rozgrywanych w latach 2019 i 2021. – Jestem bardzo optymistycznie nastawiony przyszłorocznymi MŚ. Jestem przekonany, że te historyczne, siódme wydarzenie, będzie najlepszym z dotychczasowych organizowanych w Lahti. – powiedział Gian Franco Kasper, przewodniczący FIS.

– Siódme MŚ w Narciarstwie, organizowane w kontekście obchodów stulecia Finlandii, będą wyjątkowym wydarzeniem w Lahti w przyszłym roku. To doskonale, że organizatorzy zdecydowali się na coś nowego i innego, a odwiedzający będą mogli korzystać z szerokiej gamy imprez towarzyszących, obok samych wydarzeń sportowych. Jestem szczególnie zadowolony ze ścisłej współpracy organizatorów z lokalnymi szkołami i inspiruje nowe pokolenie, aby wziąć udział w sportach zimowych. – opowiada Sarah Lewis, sekretarz generalny FIS.

Przyszłoroczne MŚ będą oferować zupełnie nowe doświadczenia dla sportowców, widzów, a także wolontariuszy. – W świetle obchodów stulecia Finlandii, zdecydowaliśmy się ustawić wysoko poprzeczkę pod względem organizacyjnym i nie tylko.  Oferujemy także szkolenia naszym wolontariuszom. Stawiamy znaczny nacisk na obsługę klienta. – wyjaśnia Janne Leskinen, sekretarz generalny MŚ.

Sprzedaż biletów postępują zgodnie z oczekiwaniami. Jak na razie sprzedano i zarezerwowano 60.000 biletów. Bilety jednodniowe na MŚ zostały wydane w zeszłym tygodniu. Ich ceny (dla dorosłych) zaczynają się od 31,50 euro, a wszystkie ceny zawierają zarówno program zawodów i innych imprez odbywających się na miejscu.

Źródło: lahti2017.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.