FIS zaakceptował Norweski Turniej Czterech Skoczni

fot: skisprungschanzen.com
fot: skisprungschanzen.com

Norweski Turniej Czterech Skoczni został zaakceptowany przez Międzynarodową Federację Narciarską i najprawdopodobniej będzie on miał swój debiut już w najbliższym sezonie!

Norweska federacja narciarska już od dłuższego czasu planowała organizację takiej imprezy. Plan został wcielony w życie i przedstawiony podczas spotkania FISu w Zurychu.

“Ten projekt spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem i poparciem, że od razu zaakceptowano nasze daty w kalendarzu na przyszły sezon. Chociaż ostateczna decyzja zapadnie podczas kongresu FIS w Meksyku w czerwcu, to myślę, że można śmiało powiedzieć, że będziemy mieli w Norwegii wielki turniej” – powiedział na antenie telewizji NRK kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen.

Wielki turniej będzie trwał dziewięć dni i jego debiut rozpocznie się  11 marca w Oslo na skoczni Holmenkollen. W stolicy Norwegii odbędzie się konkurs indywidualny oraz drużynowy. Kolejnym przystankiem będzie Lillehammer (14 marca) , następnie 16 marca skocznia Granasen w Trondheim. Norweski Turniej Czterech Skoczni zakończy się lotami w Vikersund, gdzie w dniach 18 i 19 marca odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.