FIS domaga się dłuższego zawieszenia dla Therese Johaug

Międzynarodowa Federacja Narciarska w specjalnym komunikacie poinformowała, że złożyła odwołanie w sprawie dyskwalifikacji dla Therese Johaug. Ta edycja oznacza, że sprawą zajmie się Trybunał Arbitrażowy do spraw sportu. 

Komisja dopingowa FIS, po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów uznała, że kara 13 miesięcy zawieszenia dla Therese Johaug jest zbyt krótka i nieadekwatna do winy norweskiej biegaczki. Właśnie taki wymiar kary zarządziła Norweska Federacja Sportu podczas procesu, który odbywał się w styczniu.

Międzynarodowa Federacja Narciarska wydała w tej sprawie specjalny komunikat. – Ten werdykt nie odzwierciedlił faktu, że Johaug nie odczytała ostrzeżenia dopingowego na opakowaniu kremu, mimo że to lekarstwo było jej nieznane, i zakupione zagranicą – czytamy na stronie internetowej.

Sprawa trafi teraz do Trybunału Arbitrażowego do spraw sportu. Podczas procesu Johaug sędzia wiele razy przypominał, że w podobnych przypadkach Trybunał Arbitrażowy orzekał kary w granicach 16 miesięcy dyskwalifikacji. Jeśli tak samo postąpiłby w sprawie Johaug to Norweżka powróciłaby na trasy biegowe w lutym 2018 roku.

Źródło: FIS, sport.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.