FIS Cup: Znamy wyniki treningów w Hinterzarten

krzysztofleja5

W niemieckim Hinterzarten, odbędzie się dzisiaj rywalizacja skoczków i skoczkiń w zawodach z cyklu FIS Cup. Dotychczas odbyły się treningi, w których polscy zawodnicy zaprezentowali się przeciętnie.

W sobotni poranek, jako pierwsze na belce startowej zameldowały się panię. W pierwszej serii treningowej najlepszą skoczkinią okazała się być Ramona Straub z Niemiec, która uzyskała 89 metrów. Na drugim miejscu zameldowała się również reprezentantka gospodarzy Gianina Ernst (88 metrów). Trzecia była Rumunka – Daniela Haralambie (86 metrów). Z polskich zawodniczek, najlepiej zaprezentowała się Kinga Rajda, która po skoku na 75,5 metra zajęła dziesiąte miejsce. Anna Twardosz (69,5 metra) była 12, a Kamila Karpiel (57,5 metra) – 16.

W drugiej serii treningowej triumfowała Gianina Ernst, która oddała skok na odległość 92 metrów. Drugie miejsce zajęła Nina Lussi (91,5 metra) z USA. Tym razem na trzecim miejscu trening zakończyła Ramona Straub po skoku na 90,5 metra. Również w drugim treningu najlepszą z Polek była Kinga Rajda. Tym razem uzyskała 84 metry i zajęła ósmą pozycje. Anna Twardosz po skoku na 70,5 metra, uplasowała się na 13 miejscu. Kamila Karpiel (57,5 metra) była 18.

Pełne wyniki treningu kobiet

Zakończyły się już również treningi panów. Na wstępie należy podkreślić, że większość reprezentantów Polski zrezygnowało z porannych skoków w sobotę. Pierwszy trening wygrał Aljaz Osterc, który w swojej próbie uzyskał 103 metry. Na drugim miejscu uplasował się Yuken Iwasa (102 metry) z Japonii. Trójkę najlepszych zawodników treningu uzupełnili ex aeuquo Adrian Soerensen Livelten (100 metrów) i Bor Pavlovcic (100 metrów). Najlepszym zawodnikiem wśród reprezentantów Polski był Krzysztof Leja, który oddał skok na odległość 94 metrów, co dało mu 16 miejsce. Na 21 miejscu sklasyfikowany został Damian Skupień (92,5 metra). Andrzej Zapotoczny po skoku na 88,5 metra zajął 38 lokatę.

W drugim treningu, ponownie bezkonkurencyjny był Słoweniec 0 Aljaz Osterc (104,5 metra). Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Yuken Iwasa (103,5 metra) i Bor Pavlovcic (103 metry). Tym razem gorzej poszło startującej trójce Polaków niż w pierwszym treningu. Krzysztof Leja uzyskał 95 metrów i zajął 25 pozycje ex aeuquo z Damianem Skupieniem. Andrzej Zapotoczny (92 metry) był 35.

Pełne wyniki treningu mężczyzn

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.