FIS Cup w Villach: Ingebrigtsen i Reisch najlepsi, Niżnik na podium

16:38, 05.10.2019 Jakub Balcerski Aktualizacja: 16:57, 05.10.2019

Norweg Christian Ingebrigtsen i Niemka Agnes Reisch okazali się najlepsi w dzisiejszych konkursach cyklu FIS Cup w austriackim Villach. Na podium zawodów mężczyzn znalazł się także Polak, Adam Niżnik, który zapewnił Polsce pełną pulę startową (7 zawodników) na początek zimy.

W zawodach mężczyzn triumfował Christian Ingebrigtsen. Norweg w swoich próbach uzyskał 93 i 91,5 metra, co dało mu łączną notę 241,7 punktu. Na 2. miejscu ze stratą 2,5 punktu uplasował się natomiast Adam Niżnik (96 i 93,5 metra), który wyprzedził rodaka zwycięzcy Matiasa Braathena (93 i 89,5 metra) o 6,2 punktu. Polak przegrał cały konkurs korzystniejszymi od Ingebrigtsena warunkami w czasie obu skoków.

Niżnik był jednym punktującym z naszych zawodników w Austrii. Jako 39. rywalizację skończył Mateusz Gruszka (85,5 metra), 51. był Arkadiusz Jojko (85,5 metra), 64. Karol Niemczyk (78 metrów), 65. Jan Habdas (80 metrów), 68. Kacper Stosel (82 metry), a 70. Stanisław Ciszek (78 metrów).

PEŁNE WYNIKI MĘŻCZYZN

Wśród Pań zwyciężyła reprezentantka Niemiec - Agnes Reisch, która po skokach na 92 i 94 metry zgromadziła 254,6 punktu z ogromną przewagą 37,4 punktu wyprzedzając zawodniczkę gospodyń z Austrii Julię Muehlbacher (92 i 91 metrów) oraz 39,6 jej rodaczkę Sophię Sorschag (93 i 87,5 metra). Najlepszą z Polek okazała się być Nicole Konderla (83 i 81 metrów), która zajęła 12. miejsce.

Punktowały jeszcze 4 nasze zawodniczki - tuż za Konderlą na 13. pozycji uplasowała się Kinga Rajda (79,5 i 76,5 metra), która na półmetku konkursu była 10. Jako 14. sklasyfikowano Annę Twardosz (84 i 80 metrów), 15. Joannę Szwab (78,5 i 79 metrów), 22. Wiktorię Przybyłę (77 i 67,5 metra), a na ostatniej 32. lokacie Wiktorię Polanowską (55 metrów).

PEŁNE WYNIKI KOBIET

Ostatnie zawody tegorocznego letniego cyklu FIS Cup w skokach narciarskich na skoczni w Villach zostaną rozegrane jutro. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety rywalizację rozpoczną od godziny 10:30.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna