FIS Cup w Rasnovie: Zwycięstwo Haralambie, Karpiel druga

Daniela Haralambie okazała się najlepsza podczas zmagań FIS Cup w Rasnovie. Rumunka wyprzedziła drugą Kamilę Karpiel o ponad 20 punktów. Najniższy stopień podium przypadł Stepance Ptackovej.

Haralambie pokazywała się z dobrej strony w Rasnovie już od porannych treningów. Wygrała też serię próbną przed Polkami Karpiel i Rajdą. W konkursie już podczas pierwszej serii odskoczyła rywalkom skacząc 88 metrów. To jednak drugi skok na imponujące 91,5 m sprawił, że wygrała z aż taką przewagą nad Karpiel. Polka w swoich próbach uzyskała 84,5 i 87 m. Trzecia Ptackova mogła się pochwalić skokami na 77,5 i 84,5 metra.

W konkursie wzięło udział 21 zawodniczek, w tym 6 reprezentantek Polski. Wszystkie poza Katarzyną Harsche, która była jedenasta, uplasowały się w czołowej dziesiątce zawodów. Anna Twardosz była czwarta. Piąte miejsce zajęła Magdalena Pałasz, szósta była Kinga Rajda, a Paulina Cieślar zajęła 9. pozycję.

W Rasnovie powalczą jeszcze dzisiaj mężczyźni w cyklu FIS Cup. Na jutro zaplanowane są kolejne konkursy tego cyklu, a w weekend panowie powalczą podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.