FIS Cup w Rasnovie: Markus Rupitsch najlepszy, Adam Niżnik na drugim miejscu

Adam Niżnik świetnie spisał się w zawodach zaliczanych do cyklu FIS Cup w Rasnovie. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce. Zwycięstwo odniósł austriacki skoczek Markus Rupitsch. W finałowej serii skakało pięciu biało-czerwonych.

W zawodach rozgrywanych na skoczni w Rasnovie w ramach cyklu FIS Cup po pierwszej serii zmagań prowadził Austriak Markus Rupitsch z przewagą trzech punktów nad drugim zawodnikiem z Węgier – Eduardem Torokiem. Trzeci był drugi z reprezentantów Austrii Janni Reisenauer. Najlepszy z Polaków – Adam Niżnik – plasował się na siódmej lokacie. W drugiej części konkursu jednak jeszcze szesnastoletni zawodnik spisał się świetnie – dzięki skokowi na odległość 93,5 metra i trzeciej nocie finałowej serii przesunął się na rewelacyjne drugie miejsce. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze (pobita czwarta lokata, również w ramach FIS Cupu). Nie udało mu się zaatakować tylko Rupitscha, który nad biało-czerwonym miał ostatecznie 13,8 punktu przewagi. Podium uzupełnił Japończyk Yuto Nakamura, który stracił 15,9 pkt.

W drugiej dziesiątce zostało sklasyfikowanych czterech Polaków, którym również udało się awansować do finałowej serii. Wiktor Pękała zakończył zmagania w Rasnovie na szesnastym miejscu, Bartosz Czyż na siedemnastym, Mateusz Gruszka na dziewiętnastym, a Jan Habdas na dwudziestym. Poza drugą serią znalazł się Arkadiusz Jojko (dziś 46). Kolejne zawody FIS Cupu już jutro. Panie rozpoczną rywalizację o 9:00, a panowie o 13:00.

wyniki zawodów 

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.