FIS Cup w Oberhofie. Triumfy Repinc Zupancic i Ortnera, bez Polaków w “10”

fot. PZN

Nieco na uboczu rywalizacji o tytuł mistrza świata rozegrano dziś konkursy rangi FIS Cup na skoczni w Oberhofie (HS 100). Najlepsi okazali się Słowenka Jerneja Repinc Zupancic oraz Austriak Maximilian Ortner. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski.

Jan Habdas dziś nie zdobył punktów (fot. PZN)

Po pierwszej serii konkursu mężczyzn na czele widniało nazwisko Maximiliana Ortnera (aż 108.5 metra). Za nim sklasyfikowano trzech zawodników, którzy skoczyli po 102 metry – Franzisko Moertha, Philippa Raimunda i Petera Resingera. Przewaga Ortnera nad wiceliderem wynosiła 4.1 punkta.

Druga seria poskutkowała drobnym przetasowaniem w czołowej trójce – Ortner utrzymał prowadzenie (102 m), Niemiec Raimund awansował na drugie miejsce, a rodak zwycięzcy – Moerth – spadł na lokatę trzecią. Obaj zawodnicy skoczyli po 99 metrów.

Żaden z Polaków nie wywalczył awansu do drugiej serii. Najbliżej tego był Kacper Juroszek (32. miejsce, 97 m). Trzydziesty szósty był Arkadiusz Jojko, 41. – Jan Habdas (odpowiednio 90 i 91 m). W piątej dziesiątce sklasyfikowano Adama Niżnika, Mateusza Gruszkę i Szymona Zapotocznego (46., 47. i 50. miejsce). Nie udało im się przekroczyć dziewięćdziesiątego metra.

Wyniki – mężczyźni

W konkursie kobiet, rozgrywanym rano, zwyciężyła natomiast Słowenka Jerneja Repinc Zupancic. 19-latka wyprzedziła rodaczkę Nikę Prevc i Austriaczkę Katharinę Ellmauer, a jedyna Polka, Wiktoria Przybyła, zajęła dwunastą lokatę.

Wyniki – kobiety

źródło: informacja własna