FIS Cup w Notodden. Zwycięstwo Clemensa Aignera i austriacka dominacja

14:29, 17.12.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 15:33, 17.12.2021

Na skoczni normalnej w Notodden odbywają się w ten weekend zawody FIS Cup mężczyzn i Pucharu Kontynentalnego kobiet. W pierwszym konkursie panów zwyciężył Clemens Aigner. Bezpośrednio za plecami Austriaka znalazło się jego czterech kolegów z reprezentacji. Polacy zajęli dalsze lokaty.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Hannes Landerer, który o 0,1 punktu wyprzedzał Francisco Moertha. Na trzeciej pozycji, również z niewielką stratą, plasował się Aigner. Najlepszym zawodnikiem spoza Austrii był Claudio Haas z Niemiec, który zajmował siódmą lokatę. Wszyscy czterej Polacy zakwalifikowali się do serii finałowej. Najlepszy z nich, Kacper Juroszek, zajmował 13 miejsce. Szymon Jojko, Arkadiusz Jojko oraz Adam Niżnik plasowali się w trzeciej dziesiątce.

W drugiej kolejce zaatakował Aigner, wyprzedzając dwójkę swoich kolegów z drużyny i wygrywając w całym konkursie. Za jego plecami uplasowali się Moerth oraz Landerer, a czołową piątkę uzupełnili kolejni Austriacy, Mika Schwann i Markus Rupitsch. Na szóstym miejscu zakończył zawody najbardziej utytułowany skoczek w stawce, czyli Richard Freitag z Niemiec. Kacper Juroszek spadł o kilka pozycji i ostatecznie uplasował się na 18 miejscu. Szymon Jojko był 25, Arkadiusz Jojko 26, a Adam Niżnik 27. W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Francisco Moerth przed Aignerem. Trzecie miejsce zajmuje Jan Habdas. W sobotę o 14:00 kolejny konkurs.