FIS Cup w Notodden: Dobra postawa Przemysława Kantyki na treningach

Ulrich Wohlgenannt oraz Paul Winter okazali się najlepsi podczas dzisiejszych treningów przed konkursem FIS Cup mężczyzn w Notodden. Dobrze prezentował się Przemysław Kantyka.

W pierwszej serii treningowej najlepiej spisał się Ulrich Wohlgenannt. Austriakowi zmierzono dokładnie 99 metrów. Za jego placami uplasowała się aż trójka Norwegów. Drugi był Lars Brodshaug Berger (98 m), a za nim kolejno Jesper Oedegaard (97 m) oraz Richard Haukedal (97,0 m).  Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Przemysław Kantyka, który skoczył 93,5 metra i zajął 11. miejsce. Kolejni biało-czerwoni spisali się słabiej. Stanisław Biela był 21. (90 m), 31. Jan Ziobro (90 m), a 42. Krzysztof Miętus (81 m).

Druga runda treningowa na Tveitanbakken to zwycięstwo Niemca Paula Wintera, któremu w tabeli wyników wpisano 97,5 m. Tuż za nim uplasował się Przemysław Kantyka (96,5 m). Ulrich Wohlgenannt skoczył pół metra bliżej od Polaka i tym razem został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Lepiej spisał się też Stanisław Biela, któremu skok na 92,5 metra pozwolił na zajęcie 15. lokaty. Jan Ziobro znów nie błysnął bo uzyskał zaledwie 87 m (37. miejsce) a Krzysztof Miętus miał dwa metry krótszą próbę i był czterdziesty.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.