FIS Cup w Ljubnie: Wojciech Topór wybrał skład Polaków

Siedmiu reprezentantów Polski pojedzie na zawody rangi FIS Cup do słoweńskiego Ljubna. Trener Wojciech Topór wybrał do nich m.in. zwycięzcę rozgrywanego w ten weekend Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku – Adama Niżnika. 

Poza Niżnikiem w Słowenii wystąpią jeszcze Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Kacper Stosel, Jan Habdas, Jarosław Krzak i Krystian Zygmuntowicz. Polska reprezentacja wraca do startów w cyklu po nieobecności w zawodach na nowoczesnych obiektach w Szczuczyńsku. Wcześniej wzięli udział w konkursach organizowanych w naszym kraju – na obiektach Skalite w Szczyrku.

Triumfowali wtedy Niemiec Tim Fuchs oraz Austriak Claudio Morth. W Kazachstanie najlepszy dwukrotnie okazał się rodak Mortha – Maximillian Lienher, który jest liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 340 punktów. Najwyżej z Polaków plasuje się Adam Niżnik (65 punktów), który jest 15.

Zawody w Ljubnie potrwają dwa dni: w sobotę na 12 zaplanowano oficjalny trening, półtorej godziny później serię próbną, a o 15 pierwszą serię konkursową, a w niedzielę zawody rozpoczną się o 11, poprzedzone serią próbną, której przypisano godzinę 9.

Źródło: PZN/ fis-ski.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.