FIS Cup w Eau Claire: Baer i Segawa najlepsi pierwszego dnia rywalizacji

alex-insam

Niemiec Moritz Baer i Japonka Fumika Segawa okazali się najlepsi podczas piątkowej rywalizacji w FIS Cupie w Eau Claire. W konkursach nie zobaczyliśmy na starcie żadnego reprezentanta Polski.

Baer pewnie triumfował wśród mężczyzn dzięki skokom na 93,5 i 93 m. Drugiego Alexa Insama (dwukrotnie 89 m) wyprzedził o 17 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Thomas Lackner. Austriak uzyskał 89,5 m w pierwszej serii i 88,5 m w finale. Tuż za podium znalazł się Sebastian Rombach. 87,5 m i 88,5 m dało Niemcowi zaledwie punkt straty do podium. Piąty był Austriak Patrick Kogler (88 m; 90 m), a czołową szóstkę dopełnił Eetu Nousiainen. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Andreasa Alamommo, Masamitsu Ito, Riki Kurity i Jana Kusa.

Wśród pań rywalizację zdominowały Japonki, które zajęły 4 pierwsze miejsce. Najlepsza okazała się Fumika Segawa, która po skokach na 81,5 m i 83 m o punkt wyprzedziła Minami Watanabe (80 m; 83 m). Trzecie miejsce zajęła Nozomi Maruyama, czwarta była Rio Seto, a piąte miejsce zajęła Walentina Sdierżykowa z Kazachstanu. Jako że udział w konkursie wzięły tylko 3 nacje (poza Japonią, Kazachstan i USA) osiągnięte wyniki nie liczą się do klasyfikacji generalnej cyklu.

Początek sobotniego konkursu zaplanowano na godzinę 19. Poprzedzi go seria próbna o 18. Będzie to ostatni konkurs cyklu FIS Cup w tym sezonie.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.