FIS Cup: Dominik na podium niedzielnego konkursu

dominik-kastelik-2Zakończyły się zmagania FIS Cup skoczków i skoczkiń narciarskich w szwajcarskim Einsiedeln. W niedzielnych zawodach triumfowali Daniela Haralambie oraz Aljaz Ostrec. Dominik Kastelik wywalczył miejsce na podium.

W rywalizacji kobiet równych sobie nie miała Rumunka Daniela Haralambie. Dziewiętnastolatka w obu seriach lądowała najdalej, bo zmierzono jej 73 oraz 72 metry. Druga Selina Freitag po skokach na 72,5 oraz 63,5 metra, straciła do pierwszego miejsca 15,8 pkt. Podium uzupełniła kolejna reprezentantka Rumunii Andreea Diana Trambitas. Zawodniczka Css Brasovia uzyskała w pierwszej rundzie 64 metry, a w drugiej o 2 metry więcej. Polki nie startowały.

Pełne wyniki

Dominik Kastelik po wczorajszym drugim miejscu, dzisiaj musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Polak po skokach na 116 oraz 115,5 metra, musiał uznać wyższość dwójki rywali. Zawody wygrał ponownie Aljaz Osterc ze Słowenii, któremu zmierzono 116,5 oraz 116 metry. Felix Hoffmann z Niemiec uzyskiwał takie same odległości, ale przegrał o 1 punkt przez słabsze oceny za styl. W czołowej dziesiątce znaleźli się także inni Polacy. Stanisław Biela był szósty (113,5 m; 111 m) a Paweł Wąsek siódmy (112,5 m; 113 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.