Felix Neureuther myśli o rezygnacji z udziału w igrzyskach

fot. Aquablue71 / CC BY ND

fot. Aquablue71 / CC BY ND

Najlepszy niemiecki alpejczyk – Felix Neureuther – przyznał, że myśli i rezygnacji z występu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Głównym powodem takiej decyzji miałaby być niestabilna sytuacja na półwyspie koreańskim.

Neureuther, który wkrótce zostanie ojcem twierdzi, że nie mógłby ze spokojem uczestniczyć w igrzyskach, podczas gdy niedaleko latałyby rakiety. Choć same Igrzyska w Korei Południowej są dla Felixa czymś pozytywnym to obecne okoliczności sprawiają, że Niemiec ma spore wątpliwości co do własnego udziału w zimowych igrzyskach w Korei Południowej – Muszę się jeszcze nad tym zastanowić. Pjongjang jest oddalony o 80 km (od Korei Północnej). Przepraszam, ale jadę slalom, a nade mną latają rakiety, co się właściwie dzieje? To jakieś szaleństwo! – mówił niemiecki alpejczyk.

Od jakiegoś czasu Neureuther jest zaangażowany w akcję, która ma za zadanie zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Niedawno zaprezentowana została książka dla dzieci “Auf den Piste – fertig los!”, którą współtworzyli Felix Neureuther, Marcel Hirscher, biathlonistka Miriam Gössner oraz piłkarz Bastian Schweinsteiger – Jest w niej wiele zdjęć, dlatego będzie zrozumiała także dla Austriaków – skomentował Niemiec.

Jak na razie Neureuther brał udział w trzech edycjach Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Podczas igrzysk w Turynie nie ukończył zarówno slalomu jak i giganta, w Vancouver zajął 8. miejsce w gigancie, natomiast slalomu nie ukończył. Dokładnie takie same wyniki uzyskał w Soczi.

Źródło: skionline.ch, sport1.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.