Fabian Riessle letnim mistrzem Niemiec w kombinacji norweskiej

fot. sportschau.de

fot. sportschau.de

Fabian Riessle obronił tytuł letniego mistrza Niemiec w kombinacji norweskiej. Ten jeden z najlepszych na świecie specjalistów od tej konkurencji wyprzedził Johannesa Rydzeka i Manuela Faissta.

Riessle po skoku był drugi, ale tracił do Faissta raptem 2 sekundy, co dość szybko zniwelował. Dystans 10 km okazał się za krótki na to, by świetnie biegnący Rydzek (raptem szósty po skokach ze stratą do Riesslego 42 sekundy, zaś do Faissta 44) wydarł Riesslemu zwycięstwo. Ostatecznie zabrakło 11,6 sek. Trzeci Faisst miał na mecie 33,2 sek. straty. Na uwagę zasługuje słaby start słynnego Erica Frenzela – ledwie piętnasty po skoku ukończył ostatecznie na miejscu siódmym.

WYNIKI SENIORÓW

Wśród juniorów triumfował najlepszy na skoczni David Mach, który w biegu ustąpił tylko drugiemu Lenardowi Kerstingowi (który miał aż 1:51 min. straty na starcie, jednak odrobił aż minutę tracąc ostatecznie 51.6 sek.), trzecie miejsce ze stratą 53,4 sek. zajął Nick Siegemund.

WYNIKI JUNIORÓW

W sprincie drużynowym rywalizacja była dość zacięta – ostatecznie najlepsi Faisst i Riessle wygrali tylko z 1,1 sek. przewagi nad parą Terence Weber / Eric Frenzel. Trzecie miejsce ze stratą 16,9 sek. zajęli Julian Schmid z Johannesem Rydzekiem.

WYNIKI SPRINTU DRUŻYNOWEGO

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.