Europejskie mistrzostwa krajowe w biathlonie letnim: Zmienne szczęście faworytów

fot. langrenn.com

Tiril Eckhoff zdobyła w tegorocznym czempionacie dwa złote medale (fot. langrenn.com)

W miniony weekend wiele czołowych biathlonowych nacji rozgrywało narodowe mistrzostwa w biathlonie letnim. Zebraliśmy najistotniejsze wyniki prosto z La Féclaz, Tiumenia i Voss.

Francja

Francuzi rozegrali jedynie dwie konkurencje – sprint oraz bieg pościgowy. W obu biegach kobiecych ujrzeliśmy te same biathlonistki na podium, w dodatku w identycznej kolejności. Dwa medale z najcenniejszego kruszcu zdobyła Anais Bescond, za nią plasowała się Chloë Chevalier i Caroline Colombo. Bez medali pozostały między innymi powracająca do stawki Anais Chevalier czy Julia Simon. Również w gronie panów dwukrotnie oglądaliśmy identyczne podium. Zwyciężał Quentin Fillon Maillet, przed Emilienem Jacquelinem i Antoninem Guigonnatem.

Norwegia

Norwegowie także rywalizowali w sprintach, ale zamiast biegu pościgowego rozegrano biegi ze startu wspólnego. Obie konkurencje kobiece, ze sporą przewagą, wygrała Tiril Eckhoff. Dwoma srebrnymi medalami musiała zadowolić się Marte Olsbu Røiseland, a po brązowym krążku zdobyły młodziutka Åsna Skrede (sprint) i Karoline Knotten (b. masowy). Zawiodła Ingrid Tandrevold – kolejno 26. i 15. miejsce to wynik poniżej przyzwoitego poziomu.

Wśród mężczyzn – niespodzianki. Żaden zawodnik nie zdobył dwóch medali. Sivert Guttorm Bakken wygrał sprint, wyprzedzając Vetle Sjåstada Christiansena i Erlanda Bjoentegaarda. W biegu masowym do głosu doszli bracia Boe – Tarjei wygrał, Johannes był trzeci, a rozdzielił ich Endre Stromsheim.

Rosja

Zawodnicy ze Wschodu stacjonują w Tiumeniu i są jeszcze w trakcie rywalizacji – przed nimi jutrzejsze biegi sztafetowe. Ze złotego medalu po dwóch męskich konkurencjach cieszyli się (dość niespodziewanie) Siemion Sucziłow (w biegu indywidualnym) i Eduard Łatypow (w sprincie). Nie startował Aleksander Łoginow. W gronie kobiet złotem w najdłuższym biegu może się pochwalić Wiktoria Sliwko. Druga na mecie biegu indywidualnego Jekaterina Głazyrina zrewanżowała się młodszej koleżance w sprincie. Dwa medale wywalczyła też Swietłana Mironowa, druga w sprincie i trzecia na 15 kilometrów.

źródło: fondoitalia.it