Etienne Gouy ostatnim kołem ratunkowym Francuzów

Photo Le DL/Thierry GUILLOT

Photo Le DL/Thierry GUILLOT

Trzęsienie ziemi we francuskim sztabie tuż przed MŚ w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld. Ze stanowiska trenera kombinatorów norweskim został zwolniony Fred Baud, jego miejsce zajął Etienne Gouy, który trenował już Francuzów w latach 2012-2015.

Sezon 2018/2019 jest dla Francuzów po prostu fatalny. Nie ma ich w czołówce. Nie stają na podiach PŚ. Najlepszy z nich – Antoine Gerard jest w Pucharze Świata dopiero 26. Nie dziwi więc, że federacja dokonała jednak bardzo nerwowego kroku, jakim jest zwolnienie trenera. Etienne Gouy na MŚ 2013 i 2015 wywalczył z Francuzami 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale, nie udało mu się co prawda zdobyć żadnego medalu podczas ZIO 2014, niemniej kojarzy się z sukcesami.

– Czekamy na przełom. Znowu chcę dać zespołowi moje doświadczenie i sposób pracy i znaleźć spójną drogą – czy da to efekty czas pokaże. Jestem zaangażowany do końca sezonu, zobaczymy co dalej. Chcę pokazać, że we francuscy kombinatorzy norwescy mają jeszcze swoją piękną historię do napisania – powiedział francuskim mediom trener.

Etienne Gouy będzie współpracował z odpowiedzialnym za skoki Alexandrem Mouginem, zaś trenerem od biegów jest Maxime Leclerc.

źródło: nordicmag.info

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.