Espen Bjoernstad: “Chciałbym powalczyć z Riiberem o żółtą koszulkę”

fot. Stavanger Aftenblad

fot. Stavanger Aftenblad

Na mistrzostwach świata w Seefeld Espen Bjoernstad zdobył złoty medal w drużynie. W klasyfikacji generalnej zajął 9. miejsce. więc poprzedni sezon może uznać jako najlepszy w karierze.

Dwa tygodnie temu Bjoernstad wystartował w zawodach narciarskich Bysprinten w Mosjoen. – Jednego dnia wędkowaliśmy w fjordach, a innego chodziliśmy po górach. W weekend walczyliśmy w zawodach z kilkoma najlepszymi biegaczami narciarskimi na świecie – powiedział Bjoernstad. W poprzednim sezonie norweski zawodnik trzykrotnie stanął na pucharowym podium. Uplasował się na 2. miejscu w Chaux-Neuve i na 3. w Oslo oraz był drugi w sprincie drużynowym w Lahti. W klasyfikacji generalnej zajął 9. pozycję. Jednak zdecydowanie największym sukcesem było złoto mistrzostw świata w drużynie. – Moim najlepszym momentem w sezonie były zawody drużynowe w Seefeld. Nigdy nie byłem tak zdenerwowany przed dniem zawodów, więc złoto było jeszcze bardziej wyjątkowe – dodał Norweg.

Niedawno karierę zakończyli Magnus Moan i Jan Schmid. Mimo to norweska kadra jest bardzo mocna. – Zespół przeszedł wiele zmian w ostatnich latach. Magnus w dzieciństwie był moim idolem i miałem wiele szczęścia, że spotkałem jego i Jana. Nie jestem jeszcze w starszej części naszego zespołu. Dopiero rok spędziłem w kadrze A, a już jestem jej ważną częścią – przyznał Espen Bjoernstad.

Przed Bjoernstadem przygotowania do kolejnego sezonu. – Moim celem na nadchodzący sezon jest utrzymywanie rozwoju. Chcę powalczyć o miejsce w najlepszej trójce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W kolejnych latach chciałbym powalczyć z Jarlem Magnusem Riiberem o żółtą koszulkę – dodał norweski kombinator.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.