Eric Frenzel przegrał z chorobą

Winner Johannes Rydzek of Germany, left, and second placed Eric Frenzel of Germany cross the finish line during the Nordic Combined World Cup competition in Seefeld, Austria, Friday, Jan. 27, 2017. (AP Photo/Matthias Schrader) ORG XMIT: MAS129

AP Photo/Matthias Schrader

Jedna z największych niemieckich gwiazd kombinacji norweskiej – Eric Frenzel nie wystąpi w najbliższych zawodach z cyklu Pucharu Świata, które odbędą się w Klingenthal. Powodem absencji 30 – latka jest infekcja grypowa.

O stanie zdrowia Frenzela poinformował dziennikarzy trener kadry narodowej Niemiec w kombinacji norweskiej -Hermann Weinbuch. Jak również zaznaczył jeszcze nie wiadomo kto zastąpi utytułowanego Niemca w  konkursach na ojczystej ziemi. Problemy ze zdrowiem Erica Frenzela trwają już od zeszłego weekendu, kiedy to w Trondheim choroba nie pozwoliła mu stanąć również do rywalizacji.

Oprócz powyższego, trener Weinbuch zdradził również jak będą wyglądać ostatnie dni przed Mistrzostwami Świata w Seefeld, które rozpoczną się już za niecały miesiąc. Otóż, zawodnicy, którzy wywalczą sobie miejsce w składzie nie pojadą na ostatnie zawody Pucharu Świata w Lahti przed tym wydarzeniem. W zamian reprezentacja Niemiec na Mistrzostwa uda się na dodatkowy obóz szkoleniowy.

Źródło: sport.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.