fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Nieszczęśliwy wypadek na treningu miał dla austriackiej alpejki Elisabeth Kappaurer bardzo przykre konsekwencje. Zawodniczka złamała kość piszczelową w lewej nodze i nie pojawi się w najbliższym czasie na stoku.

Kappaurer doznała urazu podczas zgrupowania austriackiej kadry A w Saas Fe w Szwajcarii. Alpejka, która jutro będzie obchodzić swoje 24. urodziny została przetransportowana do szpitala w Visp, gdzie została poddana operacji. – Dobrze zniosłam operację i patrzę już dalej w przyszłość. Jestem pełna optymizmu, że wszystko dobrze się zagoi – powiedziała Elisabeth.

Również w poprzednim sezonie Kappaurer nie miała wiele szczęścia odnośnie zdrowia. Miesiąc przed inauguracją PŚ w Sölden pojawiło się u niej złamanie zmęczeniowe kości śródstopia, po którym jednak dość szybko wróciła do zdrowia i zdążyła wystąpić na otwarciu sezonu, a w dalszej części sezonu złamała kość śródręcza i m.in. to przyczyniło się do braku wyjazdu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pjongczang. W PŚ w slalomie gigancie zajęła ostatecznie 25. miejsce, będąc czwartą z Austriaczek w tej konkurencji.

Źródło: skysportaustria.at

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.