Elisabeth Görgl jednak kończy karierę

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Stało się faktem to, o czym mówiło się już od kilku miesięcy. O możliwości zakończenia zawodniczej kariery po sezonie 2016/2017 mówiła też sama Elisabeth Görgl, ale dopiero wczoraj ogłosiła oficjalnie swoją decyzję o pożegnaniu z zawodowym uprawianiem narciarstwa.

Elisabeth Görgl była w miniony sezonie najstarszą zawodniczką startującą w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim. Jest ona także najstarszą zwyciężczynią zawodów PŚ, ale jej ostatnie zwycięstwo miało miejsce ponad 2 lata temu. W sezonie 2016/2017 była daleka od formy jaką prezentowała w poprzednich latach i zajęła najniższe w karierze miejsce w klasyfikacji generalnej. Z tego powodu nie udało jej się zakwalifikować do austriackiej kadry na Mistrzostwa Świata w Sankt Moritz. Wprawdzie pod koniec sezonu 36-letniej Austriaczce udało się nawet dwukrotnie ukończyć zawody w czołowej 10, jednak nie był to dla Görgl wystarczający powód, aby kontynuować karierę i myśleć o występie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, które będą główną imprezą przyszłego sezonu.

O osiągnięciach austriackiej alpejki można by napisać sporo. W Pucharze Świata wystąpiła 378 razy, na podium stała 42 razy, z czego 7 razy na najwyższym stopniu. Jest dwukrotną brązową medalistką olimpijską z Vancouver, ale chyba najbardziej pamiętną imprezą z punktu widzenia Lizzie są Mistrzostwa Świata w Garmisch-Partenkirchen z 2011 roku, gdzie wywalczyła dwa złote medale – w zjeździe i supergigancie.

Źródło: www.salzburg.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.