fot. svt.se

fot. svt.se

Ebba Andersson z powodu choroby nie wystartuje w sobotnim skiathlonie (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km stylem dowolnym). Ta decyzja oznacza, że w jutrzejszych zawodach oprócz Charlotte Kalli i Fridy Karlsson pobiegną Ida Ingemarsdotter i Evelina Settlin.

Sobotni bieg łączony miał być pierwszym startem Ebby Andersson podczas mistrzostw świata w Seefeld. Szwedka, która w tym sezonie sześć razy stawała na podium biegów dystansowych, a w Pjongczangu finiszowała w skiathlonie na czwartym miejscu, na swój premierowy występ w Austrii będzie musiała jednak poczekać. Z powodu infekcji dróg oddechowych 21-latka opuści bowiem sobotnie zawody. – Jest nam smutno, ale w ostatnich dniach ona [Andersson] nie czuła się najlepiej. Mam nadzieję, że uda jej się wystartować na 10 kilometrów i w pozostałych biegach mistrzostw. Musimy dać jej czas na odpoczynek, aby wróciła do dobrej dyspozycji – tłumaczył Rikard Grip, kierownik reprezentacji Szwecji dla SVT.

Nieobecność Ebby Andersson oznacza, że szanse występu w skiathlonie dostaną Ida Ingemarsdotter i Evelina Settlin, między którymi miała rozstrzygnąć się kwestia obsadzenia ostatniego wolnego miejsca w szwedzkiej czwórce. W zawodach wystartują także Charlotte Kalla i Frida Karlsson.

Źródło: SVT.se

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.