Dwójka polskich kombinatorów na finał Pucharu Świata

W niemieckim Schonach odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Wystartuje w nich dwóch polskich zawodników.

W Schonach wystartują Szczepan Kupczak i Adam Cieślar. Dla tego drugiego Schonach jest miejscem szczególnym. Na zakończenie sezonu 2016/17 Cieślar zajmując 7. miejsce, osiągnął najlepszy wynik w karierze startów w Pucharze Świata. W tym sezonie Adam Cieślar zajmuje 51. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyżej plasuje się Szczepan Kupczak. Najlepszy z polskich kombinatorów jest na 34. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Karierę zakończył Paweł Słowiok. W Schonach zabraknie także Pawła Twardosza, który ostatnio startował w Pucharze Świata. Rywalizacja w Schonach odbędzie się w sobotę i w niedzielę. Pierwszego dnia rozegrane zostaną zawody z jednym skokiem i biegiem na 10 kilometrów. W niedzielnym finale wystartuje najlepszych 30 zawodników z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zmagania składać się będą z dwóch skoków i biegu na 15 kilometrów.

źródło: informacja własna/PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.