Dwanaście osób podejrzanych w związku z aferą korupcyjną w IBU

 

Jak donosi austriacka gazeta Kronen Zeitung w skandal jaki wybuchł w Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) zamieszanych jest nawet dwanaście osób. Na razie z funkcji jakie pełnili zrezygnowali prezydent IBU Anders Besseberg oraz sekretarz generalna Nicole Resch. 

Tydzień temu Federalne Biuro Policji Kryminalnej w Austrii przeszukało główną siedzibę IBU w Salzburgu. Wszystko za sprawą podejrzeń o przyjęcie korzyści majątkowej przez prezydenta Besseberga. Norweg w zamian za ukrycie dopingu u 65 rosyjskich sportowców, miał otrzymać od Rosjan łapówkę w wysokości 2,3 mln norweskich koron. Przeszukania przeprowadzono nie tylko w Austrii ale również w Niemczech i Norwegii. W poniedziałek 16 kwietnia prokurator generalna Ingrid Maschl-Clausen oznajmiła, iż śledztwo dotyczy nie tylko dwóch najważniejszych osób w IBU, ale nawet 12 osób. Według ARD w sprawie korupcji w biathlonie nie chodzi jedynie o doping, ale także o przyznanie organizacji mistrzostw świata w biathlonie rosyjskiej miejscowości Tiumeń w 2021 roku. W lutym 2017 roku w związku z aferą dopingową wśród rosyjskich biathlonistów IBU odebrała prawa do organizacji mistrzostw Rosjanom.

Wszystkie informacje dotyczące dopingu ale także korupcji w biathlonie mają pochodzić z raportu Światowej Agencji Antydopingowej WADA.

źródło: krone.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.