Duży postęp zdrowia Karoliny Riemen-Żerebeckiej

fot. PZN

fot. PZN

Bardzo pozytywne informacje docierają do nas w sprawie zdrowia Karoliny Riemen-Żerebeckiej. Eurosport.onet.pl informuje, że lekarze określają postęp jako “ekstremalnie szybki”.

Karolina Riemen-Żerebecka ma za sobą całkiem udany sezon. Raz stanęła nawet na drugim stopniu podium zawodów Pucharu Świata w ski crossie. Na mistrzostwa świata jechała z nadzieją medalową. Niestety, wszystko przekreślił groźny wypadek, po którym przez kilka dni znajdowała się w śpiączce farmakologicznej. Na szczęście jej stan pozwolił na wybudzenie. Od dwóch tygodni znajduje się już w kraju. – Karolina poczyniła bardzo duże postępy. Lekarze określili je jako ekstremalnie szybkie – powiedział Tomasz Żerebecki, mąż i trener Karoliny Riemen-Żerebeckiej w rozmowie z Tomaszem Kalembą z Eurosport.onet.pl.

Zakopianka może już poruszać się o własnych siłach. Mąż przyznał, że Karolina może pokonać na nogach do jednego kilometra. – Codziennie ćwiczy też na rowerze stacjonarnym, na którym spędza 30-45 minut. Uaktywniła się też prawa ręka, z którą do niedawna był jeszcze problem – dodawał Tomasz Żerebecki. Zawodniczka musi jeszcze zmagać się z problemami wymowy oraz wzroku. Najprawdopodobniej wynika to z lekkiego obrzęku mózgu. Lekarze są jednak dobrej myśli, że i to wkrótce ustąpi.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.