Doświadczony kombinator podsumowuje początek sezonu

fot. weisskirchen-steiermark.gv.at

fot. weisskirchen-steiermark.gv.at
fot. weisskirchen-steiermark.gv.at

W wywiadzie dla FIS doświadczony austriacki kombinator norweski Wilhelm Denifl powiedział o dominacji niemieckich zawodników, o kadrze austriackiej i o zbliżających się zawodach w Ramsau.

Wilhelm Denifl pochwalił niemieckich kombinatorów za świetny start sezonu. Austriak przyznał, że latem Niemcy wykonali fantastyczną pracę nad formą, co owocuje w zimie. Denifl powiedział, że również Austriacy ciężko trenowali, żeby jak najlepiej wystartować u siebie w Ramsau. Jednak według Denifla Austriacy szczyt formy szykują na zawody, które odbędą się w 2017 roku. Najważniejsze z nich będą Mistrzostwa Świata w Lahti.

Austriacki zawodnik podsumował również pierwsze starty w tym sezonie. Stwierdził on, że w przyszłości w austriackiej kombinacji za sprawą utalentowanych Mario Seidla, Philllipa Ortera i Davida Pommera nie będzie żadnych problemów. Denifl przyznał, że jest zadowolony ze swoich występów w Ruce i w Lillehammer.

Najbliższe zawody Pucharu Świata odbędą się w Ramsau, są one bardzo ważne dla austriackich zawodników. Ostatnio Austriacy trenowali na skoczni i na trasie biegu, ale mieli trochę czasu na spędzeniu go wspólnie z rodziną. Na koniec wywiadu Wilhelm Denifl powiedział, że jego ulubionymi zawodach są te rozgrywane w Val di Fiemme, w Lahti i w Seefeld.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.