Domen Prevc i Anže Semenič zostają w domu. Znamy skład Słoweńców na LGP w Wiśle

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Domen Prevc i Anže Semenič nie przyjadą do Wisły na rozpoczynające się w piątek zawody z cyklu FIS Grand Prix. To z powodu problemów zdrowotnych. Będzie za to znajdujący się w dobrej formie Timi Zajc.

Szkoleniowiec Słoweńców zabierze ze sobą do Polski tylko pięciu skoczków, chociaż mógł wskazać siedmiu. Do Wisły zawita triumfator pierwszego z inauguracyjnych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Kranju – Timi Zajc. Poza tym Gorazd Bertoncejl. Poza nim zobaczymy utytułowanego Petera Prevca oraz Anže Laniška, Tilena Bartola i Žiga Jelara. Jak podkreśla trener, w tym roku ich przygotowania przed LGP wyglądały nieco inaczej, bowiem oddali już skoki na dużym obiekcie. – W tamtym roku pierwsze skoki na dużym obiekcie oddawaliśmy właśnie w Wiśle. Teraz jesteśmy nieco szybsi. postaraliśmy się uprościć trening – powiedział Bertoncejl.

Słoweńcy przed rokiem zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym. Teraz mają szansę na wyższą lokatę i będą chcieli to wykorzystać. – Chcemy pokazać się, jako poważny zespół, z którym będzie trzeba liczyć się w sezonie zimowym – mówił Gorazd. – W konkursie drużynowym chcemy powalczyć o miejsce na podium, a w konkursie indywidualnym o miejsca od dziesiątego do szóstego, a może nawet wyżej – wyznaczył cele trener.

Źródło: Siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.