Dobre zmiany w kadrze łyżwiarzy szybkich?

fot. olimpijski.pl
fot. olimpijski.pl

Wczoraj dotarła do nas informacja, że trenerem kadry łyżwiarzy szybkich nie jest już Wiesław Kmiecik. Jak się okazuje, to nie jedyne zmiany w sztabie trenerskim. 

Miejsce trenera Wiesława Kmiecika zajmie Witold Mazur, który przez ostatnie lata współpracował z żeńską kadrą łyżwiarek szybkich. Od 2012 do 2013 roku był głównym trenerem kadry kobiet a później nadal z nią współpracował oraz m.in. z Luizą Złotkowską.
– Serdecznie gratuluję mojemu trenerowi Witoldowi Mazurowi, który dziś został trenerem kadry mężczyzn!! Pod jego okiem będzie teraz trenował między innymi nasz mistrz olimpijski Zbigniew Bródka oraz nieprzerwanie ja – tak sprawę skomentowała Luiza Złotkowska na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Ze zmiany trenera zadowolony jest również nasz mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, który jednocześnie podkreśla jak wielką rolę odegrał Wiesław Kmiecik, z którym zdobył mistrzostwo olimpijskie na dystansie 1500 m i brązowy medal w drużynie podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
– Widzieliśmy jakie rezultaty były w dwóch ostatnich sezonach, nasza współpraca przestała działać tak dobrze, jak wcześniej. Atmosfera w grupie też niestety się popsuła. Teraz czuję pozytywną energię, jestem zadowolony ze zmiany i mam nadzieję, że będzie oznaczała lepsze rezultaty w kolejnym sezonie – mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Zbigniew Bródka.

Trener Wiesław Kmiecik nie pozostaje jednak bez pracy. Został nominowany na szkoleniowca młodzieży a jego zadaniem będzie przygotować kadrę juniorów do Igrzysk w 2022 roku. Na stanowisku trenera kadry kobiet pozostaje trener Krzysztof Niedźwiedzki.

źródło: PZŁS / facebook.com / przegladsportowy.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.