Dobre wyniki kombinatorów na mistrzostwach kraju w biegach narciarskich

16:45, 30.03.2017 Kamil Karczmarek

Na mistrzostwach Austrii i Niemiec nie zabrakło także kombinatorów norweskich. Najlepiej z nich radził sobie Paul Gerstgraser, który został mistrzem Austrii na 30 kilometrów.

Bieg na 30 kilometrów na mistrzostwach Austrii w biegach narciarskich został zdominowany przez dwóch kombinatorów. Paul Gerstgraser po sprinterskim finiszu pokonał Bernharda Flaschbergera. Inny z austriackich dwuboistów Phillip Orter zajął 6. miejsce ze stratą blisko 27 sekund do zwycięzcy. W pierwszej kategorii na tym samym dystansie najlepszy był Lukas Klapfer.

Wyniki mistrzostw Austrii

Na jeszcze dłuższym dystansie niż Austriacy w mistrzostwach swojego kraju wystartował Eric Frenzel. Pięciokrotny zdobywca kryształowej kuli spróbował swoich sił na 50 kilometrów. Niemiecki kombinator uplasował się na 10. miejscu ze stratą prawie 8,5 minuty. W czołówce przybiegli profesjonalni biegacze narciarscy. Wygrał Jonas Dobler przed Andreasem Katzem i Hannesem Dotzlerem.