Denise Herrmann nominowana do prestiżowej niemieckiej nagrody

fot. xc-ski.de

fot.: xc-ski.de

Denise Herrmann znalazła się w gronie nominowanych do przyznawanej co rok prestiżowej niemieckiej nagrody – Złotej Kury. Biathlonistka o zwycięstwo w kategorii “sport” będzie walczyła z dziewięcioma innymi kandydaturami.

Złota Kura to nagroda przyznawana w kilku kategoriach. O wynikach decyduje publiczność, która głosuje na swoich faworytów. W tym roku w gronie dziesięciu nominowanych do zwycięstwa znaleźli się: Denise Herrmann, trener piłki nożnej Jurgen Klopp, triathlonista Patrick Lange, kombinator norweski Eric Frenzel, bobsleista Francesco Friedrich, koszykarz Dirk Nowitzki, skoczek Markus Eisenbichler, klub piłkarski 1. FC Union Berlin, a także skoczkini Juliane Seyfarth i specjalizująca się w skoku w dal lekkoatletka Malaika Mihambo.

W przeszłości biathlonistki dwukrotnie zdobywały Złotą Kurę. W 2012 roku była to Magdalena Neuner, a w 2009 Kati Wilhelm. Herrmann ma szansę, aby dołączyć do tego grona, bowiem w minionym sezonie zdobyła trzy medale mistrzostw świata (złoto w biegu pościgowym) i dwukrotnie wygrywała zawody pucharowe.

Wyniki zostaną ogłoszone na gali zorganizowanej w Lipsku 20 września.

Źródło: mdr.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.