Dario Cologna zainauguruje sezon biegowy w Gällivare

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com

Szwajcar Dario Cologna będzie jedną z gwiazd weekendu z biegami narciarskimi w Gällivare (17-19 listopada). Trzykrotny mistrz olimpijski właśnie podczas zawodów w Szwecji zainauguruje sezon olimpijski 2017/2018.

Zawody w Gällivare będą mogły pochwalić się całkiem niezłą obsadą. Kilka tygodni temu swój udział potwierdzili wracający po zawieszeniu Rosjanie, teraz do grona chętnych na występ w Gällivare dołączył Dario Cologna. Trzykrotny mistrz olimpijski będzie tym samym jedną z największych gwiazd zawodów rozgrywanych w regionie Norrbotten.
Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa trener reprezentacji Helwetów, Ivan Hudac. Słowak przyznał, że od dawna poszukiwał w Skandynawii touru, który dałby jego podopiecznym możliwość sprawdzenia się z najlepszymi. – Poszukiwaliśmy w Skandynawii zawodów, które zapewnią nam doskonałe warunki do treningu i pozwolą sprawdzić się w bezpośredniej walce. Z niecierpliwością czekamy na weekend w Gällivare, aby sprawdzić formę przed startem Pucharu Świata – mówi Hudac.

W Szwecji oprócz Cologny wystartują także reprezentanci Rosji czy Japonii. W gronie zgłoszonych biegaczek nie zabrakło amerykańskiej sprinterki Kikkan Randall.

Źródło: sporteventgellivare.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.