Daria Domraczewa powróci na biathlonowe trasy w styczniu

fot. AFP
fot. AFP

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Daria Domraczewa w styczniu powróci do rywalizacji w biathlonowym Pucharze Świata. Białorusinka od niedawna trenuje na pełnych obrotach, aby wrócić do swojej szczytowej formy.

Daria Domraczewa po raz ostatni w zawodach Pucharu Świata wystartowała 22 marca 2014 roku w Chanty-Mansijsku. W poprzednim sezonie Białorusinka nie pojawiła się na biathlonowych trasach ze względu na to, że spodziewała się dziecka, którego ojcem jest najbardziej utytułowany biathlonista w historii – Ole Einar Bjoerndalen. Domraczewa, po tym jak dwa miesiące temu urodziła córkę Ksenię, zapowiedziała, że chce powrócić do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.

Słowa biathlonistki urodzonej w Mińsku potwierdził trener kadry narodowej Białorusi, Jurij Albers. – Jej plany się nie zmieniły, chce wystąpić w Oberhofie [5-8 stycznia – przyp. red.] – powiedział szkoleniowiec Białorusinek. Głównym celem Domraczewej w tym sezonie mają być mistrzostwa świata w austriackim Hochfilzen.

Źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.