Daniel Wenig zakończył sportową karierę

fot: viessmann-sports.com
fot: viessmann-sports.com

Daniel Wenig jest już trzecim Niemcem, który po sezonie 2015/2016 zdecydował się na zakończenie swojej sportowej kariery. Przed nim uczynili to już Michael Neumayer oraz Michael Dreher.

24-letni zawodnik o swojej decyzji poinformował w środę na jednym z portali społecznościowych. Powodem zakończenia kariery przez Niemca jest uznanie, iż wkracza on w nowy etap swojego życia, w którym musi zapewnić przyszłość sobie oraz swoim najbliższym.

Niemiec na zawodach międzynarodowych zadebiutował latem 2006 roku podczas zawodów z cyklu Fis Cup w Bischofschofen, gdzie zajął 14. miejsce. Daniel Wenig startował najczęściej w Pucharze Kontynentalnym gdzie siedmiokrotnie kończył zawody na podium, a dwukrotnie na jego najwyższym stopniu. Zawodnik z Berchtesgaden startował również w zawodach Pucharu Świata, gdzie nie odnosił większych sukcesów. O wiele lepiej prezentował się w zawodach Letniej Grand Prix, gdzie najlepszym wynikiem było 12. miejsce w Courchevel oraz w Einsiedeln w 2014 roku.

Jego największym sukcesem jest drugie miejsce drużynowo podczas mistrzostw świata juniorów w 2011 roku. Indywidualnie znalazł się wtedy na 14. miejscu.

Źrodło: skijumping.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.