Daniel Andre Tande może nie wystąpić w Engelbergu

Daniel Andre Tande prawdopodobnie nie pojawi się na konkursie w Engelbergu po rozczarowującym początku sezonu, ale trener Alexander Stöckl nie martwi się o swoją skaczącą gwiazdę.

Daniel Andre Tande dwa razy z rzędu zakończył Puchar Świata na trzecim miejscu.  Niestety, do tej pory w sezonie 2018/2019 wszystko idzie nie po jego myśli. Tylko trzy razy zdołał zakwalifikować się do drugiej serii zawodów, a jego dorobek punktowy daje mu 35. lokatę w klasyfikacji generalnej. Wszystko wskazuje na to, że 24–letniego skoczka może zabraknąć w kadrze na weekend w Engelbergu. – Rozmawiałem z nim wczoraj, a potem uzgodniliśmy, że potrzebuje większej ilości skoków – mówi Alexander Stöckl, szkoleniowiec drużyny norweskiej. – Sam mówi, że to nie zdrowie jest problemem – dodaje.

Jako główną przyczynę słabszych skoków swojego podopiecznego Stöckl wskazuje gorszą technikę. – Nie widzimy Daniela tak, jak latał rok temu. Teraz wygląda inaczej. Wtedy po raz pierwszy naprawdę był na szczycie, walczył o najlepsze miejsca. Teraz jest w dobrej formie i dobrym nastroju, ale jego technika pozostawia wiele do życzenia – stwierdza.

Trener Norwegii nie martwi się sytuacją Tandego. Ważne jest, że widzą przyczynę jego gorszej dyspozycji i starają się ją wyeliminować. Uważa, że ​​to naprawdę pozytywny fakt, że Tande może zostać w domu w ten weekend i jest pod wrażeniem  nastawienia skoczka. – Zaproponowałem mu, że może zostać w domu i trenować, a on od razu mi podziękował. Myślę, że to dobry znak. Wiemy, że Engelberg to skocznia o zmiennych warunkach, a na weekend zapowiadany jest śnieg. Takie warunki są znacznym utrudnieniem,  gdy technika nie jest dobra w stu procentach – zakończył.

Źródło: tv2.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.