Czarna seria kontuzji Karoliny Pichler. Urazy Pirovano, Kopp, Barioz i Zampy.

fot. Tom Kelly / CC BY ND
fot. Tom Kelly / CC BY ND

Na krótko przed startem Pucharu Świata 2016/2017 kolejna grupa zawodników musi zmagać się z problemami zdrowotnymi. Ofiarami nieszczęśliwych wypadków na treningach byli Karoline Pichler, Laura Pirovano, Adam Zampa, Taina Barioz i Rahel Kopp.

Wprawdzie Pichler nie znalazła się w składzie Włoch na Sölden, a ostatnie ósme miejsce obsadzono Pirovano. Pichler miała wypadek podczas treningu zjazdu w Val Senales i została przetransportowana helikopterem do szpitala w Bolzano. 22-letnia Włoszka uszkodziła kolano, z którym już wcześniej kilka razy się borykała. W lutym na Pucharze Europy w bułgarskim ośrodku Borowec zerwała więzadła krzyżowe, zaś wcześniej, w styczniu 2015 roku miała uraz łąkotki. Niestety Karoline Pichler znów może czekać dłuższa przerwa. O wiele lepiej wygląda sprawa młodszej o 3 lata Laury Pirovano. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało u niej lekkie zwichnięcie w lewym kolanie po upadku na treningu. Jednak według doniesień z włoskiej kadry powinna ona wystąpić w sobotę.

Lekki powód do zmartwienia ma również Słowak Adam Zampa. Lekkie, bo i kontuzja nie jest bardzo poważna. Drobny uraz kostki niekoniecznie przekreśla jego szanse na pokazanie się na trasie podczas niedzielnego giganta. Zampa decyzję podejmie w sobotę po treningu, na którym będzie testował czy jest w stanie wziąć udział w rywalizacji. Na swoim koncie na facebooku zapewnił, że z pomocą fizjoterapeuty będzie robił wszystko, aby móc stanąć w niedziele na starcie.

Jak już informowaliśmy przy okazji prezentowania składów na Sölden, nastąpiła zmiana w kobiecej drużynie Szwajcarii. W trakcie treningu giganta na Diavolezza Rahel Kopp doznała kontuzji więzadła przybocznego piszczelowego w prawym kolanie. Jak długo Kopp będzie musiała pauzować okaże się dopiero w najbliższych dniach lub tygodniach. Zastąpi ją debiutantka, 17-letnia Camille Rast.

Ból w kolanie wyeliminował także jedną z liderek francuskiej kadry – Tainę Barioz. Francuzka zmaga się z nim już od zgrupowania w Argentyńskim Ushuaia i choć znalazła się wstępnie w gronie nominowanych do wzięcia udziału w inauguracji PŚ to ostatecznie postanowiła zrezygnować ze startu.

Źródło: skionline.ch, fantaski.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.