Curling – GP Łodzi Juniorów. Płeć piękna – płeć zwycięska

fot. Marta Szeliga-Frynia/POS Łódź

Zwycięstwem jedynej żeńskiej drużyny zakończyła się rywalizacja o Grand Prix Łodzi Juniorów. Drużyna łodzianek wyprzedziła w klasyfikacji zespoły z Gliwic i Trójmiasta.

fot. Marta Szeliga-Frynia/POS Łódź

Na starcie miało stanąć sześć drużyn, jednak jedna z czterech zgłoszonych łódzkich ekip ostatecznie zanotowała pięć walkowerów. Dla odmiany końcowy triumf zespół Polskiej Organizacji Sportowej oznaczony numerem 1 odniósł zgarniając komplet punktów w dwudniowej rywalizacji w hali Curling Łódź.

O pozostałe miejsca na podium toczyła się zacięta walka do ostatniego kamienia. Ostatecznie srebro trafiło do AZS-u Gliwice, który zebrał siedem punktów, a brąz do UKS-u Lwy Gdańsk, który również przegrał tylko jedno spotkanie, ale zaliczył dwa remisy – właśnie z AZS-em oraz z drużyną POS Łódź 3, której punktu zabrakło do brązowego medalu.

– Najważniejsze, że ten turniej się odbył – pierwotnie był zaplanowany na koniec października, ale trzeba go było odkładać ze względu na pandemię. Cieszę się, że od początku staramy się wprowadzać profesjonalne standardy – z rozgrzewką i konkursem LSD w celu przyznawania hammera. Dzięki temu dzieci już od pierwszych turniejów uczą się, jak gra się na najwyższym poziomie – powiedziała w rozmowie z nami Marta Szeliga-Frynia, najbardziej utytułowana polska curlerka i zarazem trenerka zwycięskiej drużyny.

Klasyfikacja końcowa:
1. POS Łódź 1 (Maja Frynia, Ola Bartczak, Martyna Szymanowska)
2. AZS Gliwice (Dominik Szmidt, Robert Kamiński, Maks Szewczyk, Mateusz Grymel)
3. UKS Lwy Gdańsk (Franek Sitkiewicz, Kamil Talleux, Marcin Pękala, Kuba Bartczak)
4. POS Łódź 3 (Bartek Mosiołek, Kacper Mucha, Antek Frynia)
5. POS Łódź 2 (Patryk Orłowski, Wiktor Talleux, Filip Wojciechowski, Antek Schröder)

PEŁNE WYNIKI

 

źródło: inf. własna