Courchevel-Meribel kandydatem do organizacji MŚ w narciarstwie alpejskim w 2023 roku

fot. Richard Jones / CC BY NC

fot. Richard Jones / CC BY NC
fot. Richard Jones / CC BY NC

Dwa francuskie ośrodki narciarskie Courchevel i Méribel będą ubiegać się o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w 2023 roku. Francuski region dziś oficjalnie potwierdził zgłoszenie swojej kandydatury do FIS. Te dwa francuskie kurorty narciarskie to jak na razie jedyną konkurencją dla kandydatury austriackiej – Saalbach-Hinterglemm.

Już w listopadzie ośrodek Saalbach-Hinteglemm poinformował, że będzie starał się o uzyskanie możliwości goszczenia u siebie najlepszych narciarzy w ramach MŚ w narciarstwie alpejskim w 2023 roku, a dziś do grona kandydatów dołączyło Courchevel-Méribel. O chęci organizacji alpejskich MŚ przez Courchevel i Mérbibel również mówiło się od kilku miesięcy. Prezydent Francuskiej Federacji Narciarskiej Michel Vion uważa, że Courchevel-Méribel ma duże szanse na przekonanie komisji do swojej kandydatury, zwłaszcza dlatego, że Austria całkiem niedawno, bo 4 lata temu miała już u siebie MŚ w narciarstwie alpejskim, w Schladming w 2013 roku, a w 2019 odbędą się MŚ w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld.

Francuzi dysponują budżetem na poziomie 42 mln euro, z czego 30 mln byłoby przeznaczone dla Międzynarodowej Federacji Narciarskiej za opłacenie praw marketingowych i telewizyjnych. Na przygotowanie trasy zjazdowej w Courchevel i modernizację infrastruktury w Méribel zostałoby zatem 12 mln.

Obecnie wciąż trwają MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz, które kończą się jutro. Kolejne mistrzostwa zorganizują Åre w 2019 roku i Cortina d’Ampezzo w 2021.  Francuzi organizowali MŚ już czterokrotnie. Dwa razy impreza ta odbywała się w Chamonix (w 1937 i 1962) i po jednym razie w Grenoble (1968) i w Val d’Isere (2009).

Kandydatury można zgłaszać do kwietnia tego roku, natomiast wybór gospodarza MŚ w narciarstwie alpejskim 2023 nastąpi w maju 2018 roku.

Źródło: lexpress.fr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.